Szanowni Państwo,   

     11 września 2021 r. na ulicach Warszawy po raz pierwszy w historii we wspólnym proteście połączą siły wszystkie zawody medyczne i różne ich reprezentacje. Wśród nich nie może zabraknąć lekarzy i lekarzy dentystów, by zademonstrować niezgodę na lekceważenie medyków i pacjentów, na chroniczne niedofinansowanie opieki zdrowotnej, złą organizację systemu, wymuszanie pracy ponad siły.

         Czas zaprotestować przeciwko pozorowanym reformom, działaniom doraźnym i chaotycznym, pustym obietnicom. Czas wspólnie walczyć o godne warunki pracy, uczciwe wynagradzanie pracowników ochrony zdrowia, o lepsze perspektywy dla młodych kadr.

         Jako samorząd lekarski upominamy się o to od dawna, ale gdy cierpliwość się wyczerpuje trzeba wyjść na ulicę i bezpośrednio odwołać się do szerokiej opinii publicznej, by uświadomić jej, jak trudna jest sytuacja polskiej ochrony zdrowia, kto za ten stan faktycznie odpowiada i jak można temu zaradzić.

         Zwracamy się więc do Państwa, abyście również dołączyli do protestu. Okażmy w ten sposób jedność, siłę i determinację, w trosce o godność naszej profesji i dla dobra publicznego.

         Zachęcamy też do kontaktu z okręgowymi izbami lekarskimi, które koordynują przygotowania na poziomie lokalnym, w tym organizują transport do Warszawy:
https://nil.org.pl/dzialalnosc/izby-okregowe


         Na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej znajdą Państwo grafiki informujące o proteście do druku oraz do wykorzystania w Państwa kanałach komunikacji.
Materiały będą uzupełniane! https://nil.org.pl/biuro-prasowe/wielki-protest...

Start: 12:00
Trasa:
• plac Krasińskich
• Ministerstwo Zdrowia, ul. Miodowa
• Pałac Prezydencki, Krakowskie Przedmieście
• Parlament RP, ul. Wiejska
• Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Al. Ujazdowskie

Zakończenie: ok. 16:00

    

     Do zobaczenia 11 września w Warszawie!